Jdi na obsah Jdi na menu
 

William the Conqueror

5. 10. 2011

William the Conqueror

 

 

Generál Patton byl zanícený milovník zvířat. Prvního Bullterriera pořídil tesně po I.sv. válce pro jeho dcery. Beatris a Ruth Ellen a pojmenoval ho Tank. Obrazek

Ačkoli se Tank ukázal býti hluchý, obě děvčata ho milovala. Navzdory jeho hluchotě, Tank vždy nějakým způsobem věděl, že se Patton vrací domů a čekal na něj u předních dveří domu.

 

Nejslavnější bullterrier patřící generálu Pattonovi byl koupen 4.března roku 1944. Jmenoval se Willie což byla zkrácená přezdívka odvozená od jeho celého jména William the Conqueror (William Dobyvatel). Willie byl generálu Pattonovi velice oddaný a doprovázel ho úplně všude.

 

 

ObrazekKdyž si Patton koupil Williho, zaznamenal si do svého diáře: „Moje buličí štěňátko……sedli jsme si jako kachna s vodou“ (doslova přeložené slovní přirovnání). Je mu 15 měsíců, čistě bílý, kromě malého flíčku na jeho ocásku, který by při letmém pohledu mohl připadat, jakoby  nepoužil toaletní papír ………“ Willie na svém obojku nosil rolničky, takže každý věděl kde se nachází. Měl pověst úžasného milovníka.

 

 

Obrazek

 

 

Když v březnu  roku 1945 potkal seržant Bill Maudlin, (karikaturista amerického válečného časopisu Stars and Stripes) generála Pattona, popsal Williho takto:  „Vedle něho ležící ve velkém křesle byl Willie - bullterrier. Pokud byl někdy nějaký pes hoden vévodění, byl to právě on. Willie měl svůj oblíbený, nadřazený  výraz šéfa a chyběly mu už jen výložky a hvězdičky. Stál jsem ve dveřích, zírajíc do čtyř nejsobečtějších očí jaký jsem kdy viděl.

 

Obrazek

 

Generál Patton zemřel 21. prosince roku 1945 ve vojenské nemocnici v Německu po tragické automobilové nehodě. Willie, jeho oddaný válečný společník, byl poslán domů do Spojených Států, kde žil klidný život s manželkou a dcerami generála Pattona.

 

 

Generál Patton má památník, který dokazuje, že patřili k sobě.

Obrazek

Dodnes je můžeme vídat spolu:

 

Obrazek

Obrazek

 

_________________________________________________________

 

Obrazek

Tento článek vznikl za pomoci spřáteleného serveru www.armyburza.cz

 
 

 

Portrét
Statistiky

Online: 2
Celkem: 125530
Měsíc: 4443
Den: 155